Geek & Gorgeous 101 C-Glow, 30 ml Antioxidační sérum s 15% vitamínem C, kyselinou ferulovou a vitamínem E

  • Antioxidační sérum, které poskytuje pokožce ochranu před škodlivými vlivy vnějšího prostředí, volným radikálům, které poškozují buňky a urychlují stárnutí pleti, dále podporuje produkci kolagenu, celkové rozjasnění tónu pleti a zesvětlení tmavých skvrn  
  • 15% vitamín C (kyselina askorbová) spolu s extra antioxidanty, kyselinou ferulovou a menším množstvím vitamínu E 
  • Má lehkou konzistenci
  • Vyrábí se čerstvé a doporučuje se skladovat v chladničce. Pokud je to pro vás nepohodlné, část můžete přelít do této mini 10 ml lahvičky a mít v koupelně a větší nádobku uchovávat v ledničce. 

Typ pleti: Vhodný pro každého, kdo hledá lehkou texturu, s čistým vitamínem C a dalšími extra antioxidanty, kromě citlivé pleti.

Pokud máte citlivou pokožku náchylnou na zarudnutí, nedoporučuji C-Glow kvůli jeho nízkému pH a vysokému obsahu čisté kyseliny L-askorbové. Doporučuji vyzkoušet antioxidační sérum s 5% kyseliny askorbové, které má nižší koncentraci čistého vitamínu C a je na citlivou pleť vhodnější.

Skladem (> 3 ks)
Značka: Geek & Gorgeous
295 Kč

Geek & Gorgeous 101 C-Glow, 30 ml
Antioxidační sérum s 15% vitamínem C, kyselinou ferulovou a vitamínem E

Popis

Antioxidanty jsou pro pleť velmi prospěšné, nevýhodou čistého vitamínu C však je, že je velmi nestabilní. Tato receptura využívá nízkou hodnotu pH (3.2-3.4) a další antioxidanty, které pomáhají vitamín C stabilizovat, ale i tak je C-Glow dodáváno pouze s pár měsíční trvanlivostí. Proto G&G vitamin C nekupujte do zásoby, ale vždy hned začněte používat.

Bez: Vysušujícího alkoholu, syntetické vůně, esenciálních olejů, silikonů, parabenů a společnost netestuje na zvířatech. 

Účinné látky

Vitamin C, kyselina askorbová (L-Ascorbic Acid - 15%) - Klinicky ověřená aktivní látka, která dodává pokožce ochranu před environmentální zátěží (antioxidant), zvyšuje produkci kolagenu a zmírňuje hyperpigmentaci. Okamžitě dodává pokožce jas.

Kyselina ferulová + vitamin E. (Ferulic Acid + Tocopherol) - Antioxidanty, které pomáhají stabilizovat vitamín C a zvyšují jeho antioxidační sílu. Receptura obsahuje vysoké množství kyseliny ferulové, ale pouze malé množství vitamínu E.

Dimethyl Isosorbide: Důležité rozpouštědlo, které pomáhá správnému vstřebávání vitamínu C + do receptury pomáhá uvolnit velké množství kyseliny ferulové.

Použití

  1. Po očištění pleti naneste několik kapek na obličej (ještě než použijete toner, jiná séra a/nebo krém)
  2. Protože formulace C-Glow je podobná vodě, doporučujeme dát kapku na obličej a druhou rukou ji rychle vklepat. 

Ideálně k použití ráno, ale dá se použít i večer. 

Můžete pociťovat brnění nebo teplo na pleti. Jedná se o běžnou reakci kvůli rozdílnému pH v pokožce a vyšší koncentraci vitaminu C.

Důležité:

Doba spotřeby: 4 měsíce od data výroby (neotevřené), 3 měsíce po otevření, uchovávané v ledničce. Na oficiálních stránkách značka uvádí, že, jelikož mají C-Glow na trhu více než 2 roky, ze zkušeností mohou potvrdit, že skladované v ledničce neotevřené vydrží čerstvé 5-6 měsíců.

Pokud je pro vás nepohodlné chodit pro něj každý den do chladničky, můžete malou část odlít do této mini nádobky na kosmetiku od G&G, kterou budete mít ve skříňce v koupelně. Zbytek na vás počká v lednici čerstvý a vydrží tam i 3 měsíce. Ba co víc, větší nádobku s vaším C-Glow tak budete otevírat méně často a prodloužíte tím jeho životnost :)

Použití s AHA, BHA kyselinami a retinoidy - pokud s vitamínem C (nebo celkově se sestavováním své kosmetické rutiny) teprve začínáte, používejte ho raději zvlášť. Předejdete tím možnému podráždění pleti.

Složení

Water, (L-)Ascorbic Acid, Dimethyl Isosorbide, Butylene Glycol, Peg/Ppg/Polybutylene Glycol-8/5/3 Glycerin, Ferulic Acid, Tocopherol, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Sodium Hydroxide

Výzkum

Journal of Cosmetic Dermatology, Volume 11 (4) – Dec 1, 2012, Stability, transdermal penetration, and cutaneous effects of ascorbic acid and its derivatives

The Journal of investigative dermatology., 2005 Oct;125(4):826-32., Ferulic acid stabilizes a solution of vitamins C and E and doubles its photoprotection of skin.

Exp Dermatol. 2003 Jun;12(3):237-44.,Topical ascorbic acid on photoaged skin.

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
J Avatar autora | 28.9.2021
Lehké, vodičkové sérum, rychle se vstřebává. Má nízké pH, takže používám jako první krok po čištění a tonizaci. Pleť je projasněná, budu kupovat opakovaně.
5
ML Avatar autora | 12.8.2021
Příjemné, dobře se vsákne do pokožky.

Geek and Gorgeous (G&G) je maďarská značka, která funguje od roku 2015. Zakladatelkou je Judit Rácz, talentovaná počítačová vědkyně, která je mimo jiné také zakladatelkou portálu INCI Decoder. Ten pomáhá lidem po celém světě zdarma zjistit přesné složení kosmetických produktů a porozumět jednotlivým přísadám.

Judit si prošla životní cestou od 17 leté dívky s akné, přes nadšenou čtenářku všeho kolem kosmetiky, zakladatelku populárních stránek o kosmetice, až po vytvoření vlastní značky Geek and Gorgeous, která ztělesňuje její představy o tom, jak by kosmetické produkty měly být navržené.

Produkty od G&G jsou bez vůně (syntetické i přírodní), barviv a vysušujících typů alkoholu a snaží se minimalizovat všechny přídavné a zbytečné látky. Vyhýbají se též používání běžných alergenů a esenciálních olejů. Nepoužívají ani kontroverzní látky jako parabeny, sírany nebo minerální oleje1. Jejich produkty jsou velmi transparentní a uvádějí přesné množství hlavních účinných látek. Tento přístup vychází z touhy umožnit každému z nás se informovaně rozhodovat o tom, jaké produkty používat dle jejich složení a přesného množství aktivních látek. Jak se někdy říká: “Více neznamená automaticky lépe”, ale když znáte přesný obsah účinných látek, tak se určitě dokážete lépe rozhodnout.

Když jsem poprvé narazila na G&G, během chvíle jsem věděla, že tuto značku chci jednou nabízet na svých stránkách. Právě kvůli jejich filozofii, transparentnosti a v neposlední řadě i používání slova Geek :-)

Zakoupením produktu přispíváte také na neziskovou organizaci Watsi.org, která financuje zdravotní péči pro ty, kteří si to nemohou dovolit. G&G posílá 1 Euro za každý prodaný kus (velikosti 100 ml) kteréhokoliv exfoliantu z jejich nabídky.

Pokud značku G&G neznáte, hezké představení má blogerka a Youtuberka Aestheholic Zuzana Závodská, která je též ambasadorkou této značky.


-------------
1Na svých webových stránkách značka uvádí, že parabeny a některé další látky nejsou dle jejich názoru takový problém, jako se často šíří mezi lidmi, ale že pro klid v duši všech zákazníků je ve svých produktech nepoužívají.