Čisticí produkty na vodní bázi: Čisticí gely a čisticí pěny

Úvodem

Jde o čisticí přípravky používané ve 2. kroku dvoufázového čištění pleti. 

Zatímco 1. krok čištění odstraňuje make-up, líčení, opalovací krém a přebytečný maz, 2. krok čištění odstraňuje nečistoty jako jsou bakterie, pot a odumřelé buňky pokožky.

Čisticí produkty na vodní bázi mohou být buď pěnící nebo nepěnící. Je důležité si uvědomit, že čisticí produkty na bázi vody mohou výrazně ovlivnit pH vaší pokožky. pH zdravé pokožky je ve skutečnosti lehce kyselé (kolem pH 4,5 až pH 5,5). Je to proto, že pokožka s nízkým pH brání nadměrnému množení škodlivých bakterií (bakteriím se na pokožce daří při hodnotě pH 6,5 a výš). 

Je proto důležité zvolit čisticí prostředek na bázi vody s nižším pH (ideálně 4,5 - 6 pH) - to platí zejména v případě, že máte pleť náchylnou k akné.

Bohužel obvykle mají čistící produkty jako jsou gely a pěny na obličej tendenci být víc zásadité, tedy nad 7 pH a výš. Důvodem je skutečnost, že zásaditost přípravku je to, co pomáhá odstraňovat nečistoty. Zásaditost čisticího přípravku ale také vysušuje a dráždí pokožku, a máte po použití takového přípravku nepříjemný pocit napnuté a suché pokožky. Používání přípravků s vyšším pH často vede k oslabení ochranné funkce kožní bariéry, nadměrným množením škodlivých bakterií a akné je na světě. 

Zdaleka ne každý výrobce na čisticím gelu nebo pěně pH uvádí. Často právě proto, že pH čistících gelů a pěn je vyšší, než je přirozené pH pokožky. Doporučujeme se při výběru orientovat především na výrobce, kteří pH svých výrobků uvádějí.

Také byste na střední škole dávali větší pozor při hodině chemie, kdyby Vám tenkrát učitel řekl, že to všechno má mnohem více společného s krásou a zejména péči o pleť? Já určitě, akné jsem tenkrát řešila, takže kdybych se během hodiny chemie dozvěděla, že produkty na obličej ovlivňují mojí pokožku, mohla jsem být bez akné a ještě mít jedničku z chemie :-)

Jaký je nejlepší čistící gel nebo pěna?

Stejně jako u čisticích olejů v 1. kroku, je na trhu velké množství těchto produktů. Může být obtížné orientovat se ve všech možnostech a vědět, který z nich by pro Vás mohl být ten nejlepší. 

Mým tipem číslo jedna je vybrat si čistící gel nebo pěnu s pH okolo 5,5 pH bez ohledu na to, jaký typ pleti máte, protože to zajistí, že ochranná bariéra kůže zůstane zdravá a vláčná.

V nabídce e-shopu mám pro vás tyto:

Kdo se v korejské kosmetice už trochu vyzná, tak ho nepřekvapí, že jedním z nich je slavný COSRX Good Morning Gel Cleanser s nízkým pH. Tento čisticí produkt je doporučovaný lidmi po celém světě. Je to proto, že pro spoustu lidí je to skutečně ten nejlepší čisticí produkt! Je jemný, má nízké pH, obsahuje tea tree a přírodní BHA kyselinu betain salycilát, která pomáhá vylepšit texturu pokožky a pomáhá udržet akné na uzdě. Je vhodný zejména pro problematickou, mastnou pleť se sklony k akné.   

Další produkt, který nabízím na e-shopu v kategorii čisticích gelů a pěn je Heimish All Clean Green Foam. Má nízké pH 5,5 a jemné složení - obsahuje extrakt pupečníku asijského a výtažku z vilínu virginského. Hodí se pro pro kombinovanou a suchou pleť. 

By Wishtrend Green Tea & Enzyme Powder Wash je jemný čisticí exfoliační prášek se zeleným čajem a enzymy. Pomocí enzymů pomáhá šetrně odstranit zbytky make-upu, přebytečný kožní maz, odumřelé kožní buňky a pomáhá čistit ucpané póry. Je to takový produkt 2v1 - plní funkci čistícího gelu a exfoliantu. Enzymy aktivujete přidáním vody k prášku. 

SOME BY MI - AHA, BHA, PHA 30 Days Miracle Acne Clear Foam je jemná čisticí pěna s kyselinami (v opravdu jemné koncentraci) pro problematickou pleť. Uvádí se, že jde o “30 denní zázrak” a během 30 dní by Vás měl zbavit akné. Ačkoliv nemám tyto sliby v kosmetice moc ráda, u tohoto produktu, díky složení a kladným celosvětovým recenzím, na tom asi něco bude. A jelikož je čištění pleti základ zdravé pokožky a produkt je velmi pěkně formulovaný protizánětlivými a zklidňujícími látkami, kdybych trpěla na akné určitě by mě tato čisticí pěna lákala vyzkoušet. 

Pyunkang yul Low pH Pore Deep Cleansing Foam je součástí setu (čistící gel, toner a krém). Opět se jedná o produkt 2v1, zastává funkci čistící pěny a jemného exfoliantu. Obsahuje totiž jemnou přírodní AHA kyselinu, která zajišťuje jemnou exfoliaci a zanechává pokožku hladkou. Zklidňující a hydratační látky zabraňují vysušování a podráždění pokožky. Je vhodný zejména pro normální, kombinovanou a suchou pleť.