Geek & Gorgeous 101 Porefectly Clear, 30 ml Sérum proti černým tečkám, redukuje ucpané póry

  • Sérum s 2 % Kyseliny salicylové (alias BHA) a Sarkozínem, které pomáhá uvolnit ucpané póry, zlepšit problémy s černými tečkami a zvýšenou tvorbou mazu 
  • Kyselina salicylová je exfoliační superstar, která je známá tím, že nefunguje pouze na povrchu, ale dokáže se dostat skrz kožní maz až dovnitř pórů, které uvolňuje a s pravidelným používáním v nich pomáhá vyčistit nánosy odumřelých kožních buněk s mazem, které je ucpaly.
  • Sarkozin se k BHA přidává jako další bojovník, který pomáhá zlepšit potíže mastné a smíšené pleti, například tím, že snižuje tvorbu kožního mazu.  

Typ pleti: vhodný pro smíšenou a mastnou pleť, která bojuje s černými tečkami, zvýšenou tvorbou mazu a rozšířenými póry.

Skladem (> 3 ks)
Značka: Geek & Gorgeous
228 Kč

Geek & Gorgeous 101 Porefectly Clear, 30 ml
Sérum proti černým tečkám, čistí a redukuje ucpané póry

Popis

Sérum má lehkou gelovou konzistenci. Kyselina salicylová je velmi dobře známá kyselina se schopností rozpustit maz a další látky, které ucpávají póry a proto je zlatým standardem v péči o černé tečky, sebaceous filament a zvětšené póry. Toto sérum má ideální, nízké 3.5-3.9 pH. 

Bez: Vysušujícího alkoholu, syntetické vůně, esenciálních olejů, silikonů, parabenů a společnost netestuje na zvířatech. 

Účinné látky

2% Kyselina salicylová alias BHA (Salicylic Acid) je v tucích rozpustná exfoliační superstar, která dokáže uvolnit ucpané póry a pomáhá bojovat s mastnotou a vzniku černých teček. Je také známá pro své protizánětlivé vlastnosti.

Sarkozin (Sarcosine) je složka odvozená od aminokyseliny, která funguje jako inhibitor 5a-reduktázy (tedy blokátor dihydrotestosteronu) a tím pomáhá normalizovat produkci kožního séba a velikost pórů.

Allantoin: klasická složka pro péči o pleť známá pro její zklidňující a ochranné vlastnosti.

Použití

  1. Naneste pár kapek na odlíčenou a očištěnou tvář před použitím ostatních sér a krémů. 


Doporučení

Používejte jednou za den nebo každý druhý den ráno nebo večer.


BHA kyselina nezpůsobuje fotosenzitivitu, ale i tak je doporučováno chránit pokožku před sluncem pomocí opalovacího krému, protože UV záření způsobuje poškození a rychlejší stárnutí pleti. 

Složení

Aqua (Water), Pentylene Glycol, Dipropylene Glycol, Methyl Gluceth-20, Salicylic Acid, Butylene Glycol, Sarcosine, Allantoin, Sodium Hydroxide, Xanthan Gum, Disodium EDTA

Výzkum

Leslie Baumann, MD, Cosmeceuticals and Cosmetic Ingredients, 1st edition, Salicylic Acid, p301

Seminars in cutaneous medicine and surgery, 10/2008; 27(3):170-6., Effective Over-the-Counter Acne Treatments

Clin Cosmet Investig Dermatol. 2010; 3: 135–142., Applications of hydroxy acids: classification, mechanisms, and photoactivity

Nam, Gaewon. "Stratum Corneum Exfoliation Effect with Hydroxy Acid according pH." Journal of the Society of Cosmetic Scientists of Korea 42.4 (2016): 413-420.

Bashir, S. J., et al. "Cutaneous bioassay of salicylic acid as a keratolytic." International journal of pharmaceutics 292.1-2 (2005): 187-194.

Kornhauser, Andrija, et al. "The effects of topically applied glycolic acid and salicylic acid on ultraviolet radiation-induced erythema, DNA damage and sunburn cell formation in human skin." Journal of dermatological science 55.1 (2009): 10-17.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Geek and Gorgeous (G&G) je maďarská značka, která funguje od roku 2015. Zakladatelkou je Judit Rácz, talentovaná počítačová vědkyně, která je mimo jiné také zakladatelkou portálu INCI Decoder. Ten pomáhá lidem po celém světě zdarma zjistit přesné složení kosmetických produktů a porozumět jednotlivým přísadám.

Judit si prošla životní cestou od 17 leté dívky s akné, přes nadšenou čtenářku všeho kolem kosmetiky, zakladatelku populárních stránek o kosmetice, až po vytvoření vlastní značky Geek and Gorgeous, která ztělesňuje její představy o tom, jak by kosmetické produkty měly být navržené.

Produkty od G&G jsou bez vůně (syntetické i přírodní), barviv a vysušujících typů alkoholu a snaží se minimalizovat všechny přídavné a zbytečné látky. Vyhýbají se též používání běžných alergenů a esenciálních olejů. Nepoužívají ani kontroverzní látky jako parabeny, sírany nebo minerální oleje1. Jejich produkty jsou velmi transparentní a uvádějí přesné množství hlavních účinných látek. Tento přístup vychází z touhy umožnit každému z nás se informovaně rozhodovat o tom, jaké produkty používat dle jejich složení a přesného množství aktivních látek. Jak se někdy říká: “Více neznamená automaticky lépe”, ale když znáte přesný obsah účinných látek, tak se určitě dokážete lépe rozhodnout.

Když jsem poprvé narazila na G&G, během chvíle jsem věděla, že tuto značku chci jednou nabízet na svých stránkách. Právě kvůli jejich filozofii, transparentnosti a v neposlední řadě i používání slova Geek :-)

Zakoupením produktu přispíváte také na neziskovou organizaci Watsi.org, která financuje zdravotní péči pro ty, kteří si to nemohou dovolit. G&G posílá 1 Euro za každý prodaný kus (velikosti 100 ml) kteréhokoliv exfoliantu z jejich nabídky.

Pokud značku G&G neznáte, hezké představení má blogerka a Youtuberka Aestheholic Zuzana Závodská, která je též ambasadorkou této značky.


-------------
1Na svých webových stránkách značka uvádí, že parabeny a některé další látky nejsou dle jejich názoru takový problém, jako se často šíří mezi lidmi, ale že pro klid v duši všech zákazníků je ve svých produktech nepoužívají.