Odličovací produkty na olejové bázi: odličovací oleje a čistící balzámy

Úvodem

Používá se jako 1. krok v péči o pleť, neboli rutině, dvoufázového čištění pleti. Jak název napovídá, dvojité čištění pleti v zásadě zahrnuje mytí obličeje ve dvou krocích:

  1. Nejprve pomocí odličovacího produktu na bázi oleje
  2. Poté pomocí čisticího produktu na bázi vody jako je gel nebo pěna

Čisticí olej v 1. kroku dvojitého čištění pleti efektivně odstraní všechna líčidla, makeup, opalovací krém, maz a jiné “nečistoty”.

Odličovací produkty na bázi oleje jsou k dostání ve formě klasického tekutého oleje, ale také jako odličovací krémy nebo odličovací balzámy. Měly by se nanášet na suchou pokožku - neoplachujte si tedy před použitím obličej vodou.

 

Olej na mastnou pleť?

Pokud máte mastnou nebo smíšenou pleť, můžete si myslet, že dát si na pleť olej je šílenství, vždyť oleje přeci ucpávají póry. Pokud se ale olej smíchá s jiným olejem (kožním mazem nebo z kosmetiky) pomůže očistit pokožku, aniž byste pokožku zbytečně vysušovali. I naše pokožka potřebuje olej a nadměrné čištění ji zbaví jejího přirozeného kožního mazu a to ji donutí produkovat tohoto mazu ještě víc. Tento nevyvážený stav je hlavní příčinou potíží s pletí - nadměrným maštěním pokožky. 

Pravdou je, že odličovací produkty na bázi olejů jsou velmi účinné při odstraňování těch “špatných” olejů z vaší pokožky a nezapříčiní, že by se Vám pleť začala mastit ještě víc nebo vám vylezlo akné. 

Po použití odličovacího produktu na bázi oleje, použijete jiný čisticí produkt k dočištění na bázi vody (čisticí gel nebo čisticí pěnu). Použití dvoufázového čištění připraví pokožku na další kroky v péči o pleť. 

 

Jak vybrat odličovací olej nebo odličovací balzám

Existuje mnoho odličovacích olejů a může být matoucí, který z nich je pro Vás nejlepší. Také jsem to řešila, když jsem o korejské kosmetice a jejich způsobu dvoufázového čištění slyšela poprvé. Olejové odličovací produkty se liší konzistencí, strukturou (některé mohou obsahovat zrníčka), vůní a samozřejmě cenou. 

Mým osobním oblíbeným odličovacím olejem je balzám Clean It Zero od Banila Co. Ten je vlastně celosvětově jedním z nejoblíbenějším a nejprodávanějším odličovacím balzámem (celosvětově, si ho prý koupí každou 3,1 sekundu nějaký nadšenec do kosmetiky) - a to z několika důvodů:

  • Skvěle odstraňuje makeup, voděodolnou řasenku a opalovací krém z pokožky bez toho, aby vaši pleť vysušil
  • The original verze se hodí na všechny typy pleti, včetně citlivé nebo na akné náchylnou pokožku
  • Obsahuje přírodní ingredience jako je extrakt z aceroly, druh tropické třešně, a bambusový extrakt 
  • Je praktický, protože normální olej může ukápnout nebo se rozlít, ale balzám má tuhou konzistenci a taje až na pokožce
  • Neobsahuje umělá barviva, alkohol, je bez parabenů a bez minerálních olejů
  • Vydrží dlouhou dobu, na odlíčení stačí malé množství 

Samozřejmě existuje mnoho dalších odličovacích olejů. Kde tento čisticí balzám Clean It Zero od Banila Co koupit? Zde na www.skingeeks.cz, a pokud si chcete vybrat ze stovky jiných, tak v Myeongdong mají asi největší výběr. Je to nákupní mekka v jihokorejském hlavním městě Soulu a najdete zde snad každou korejskou značku kosmetiky :-)

 

soul-shopping

Zpět do obchodu