Hada Labo Gokujyun Hyaluronic Acid Lotion (Moist), 170ml Hydratační essence se 4 typy kyseliny hyaluronové

 • Tento výjimečný produkt od japonské značky Hada Labo má ve světě kultovní status a je jedním z nejprodávanějších japonských produktů
 • Japonský “lotion” je produkt, který u nás nemá ekvivalent. A pokud se zajímáte o korejskou kosmetiku, tak je to jakýsi japonský ekvivalent korejského toneru/essence. 
 • Jeho hlavním účelem je hloubkově hydratovat pokožku a připravit ji na lepší vstřebávání dalších produktů v péči o pleť
 • Obsahuje 4 typy kyseliny hyaluronové - silné zvláčňující látky pro jemnou, hloubkově hydratovanou pokožku a mladistvěji vypadající pleť. 
 • V roce 2020 značka Hada Labo vylepšila složení tohoto “holy grail” lotion - nově již neobsahuje parabeny a naopak obsahuje fermentovanou kyselinu hyaluronovou. Prodávají se stále i produkty před reformulací, ale na SkinGeeks.cz najdete již tuto novou verzi.
 • pH je mezi 5 - 6,6 pro zachování zdravé rovnováhy pokožky a její přirozený mikrobiom.

Typ pleti: Mohou ho používat všechny typy pleti, ale je zejména vhodný pro pleť normální, suchou a dehydratovanou, včetně citlivé.

Skladem (> 3 ks)
Značka: Hada Labo
562 Kč
Kategorie: Esence

Hada Labo Gokujyun Hyaluronic Acid Lotion (Moist) 170ml
Hydratační esence se 4 typy kyseliny hyaluronové

Popis

Samotný produkt je čirá, viskózní kapalina, která je hustší než voda, ale stále mnohem tekutější než gel.

Japonský výraz pro “lotion” může být trochu zavádějící, jelikož se v západní i korejské kosmetice slovem “lotion” označuje lehký krém. V Japonsku se slovo “lotion” používá jako zvlhčovač pokožky a k přípravě pleti před sérem a krémem. Proto tento produkt někdo používá jako toner, esenci nebo místo hydratačního séra.

Bez: Alkoholu, syntetické vůně, esenciálních olejů, silikonů a parabenů.

Účinné látky

- Sodium Hyaluronate
- Hydrolyzed Hyaluronic Acid (nano-sized hyaluronic acid)
- Sodium Acetylated Hyaluronate (super hyaluronic acid)
- Hyaluronic Acid Fermented Liquid
Kyselina hyaluronová je tělu vlastní látka a její množství se s věkem v pokožce snižuje. Kyselina hyaluronová na sebe váže vodu. Jaký efekt bude mít kyselina hyaluronová na pleť, záleží mimo jiné i na její molekulové hmotnosti. Vysokomolekulární působí na povrchu pleti a nízkomolekulární dokáže proniknout i hlouběji do pleti a pleť hydratuje jakoby zevnitř. Toto lotion používá jak nízkomolekulární, středněmolekulární, tak vysokomolekulární kyselinu hyaluronovou, včetně nové “Super kyseliny hyaluronové”, která má podle značky schopnost zadržovat hydrataci dvakrát více, než konvenční kyselina hyaluronová. Má také první fermentovanou kyselinu hyaluronovou na světě, která byla fermentována bakteriemi mléčného kvašení, které se používají k výrobě saké, což ještě více zvyšuje její schopnost vázat na sebe vodu.

Použití

Na použití stačí malé množství a dá se použít na obličej, ale i po koupeli na celé tělo.

 1. Použijte na čistou, tonizovanou pleť, před použitím séra a krému. 
 2. Naneste si pár kapek do dlaně, lotion si v dlaních o sebe rozetřete, tím ho malinko zahřejete 
 3. Poté dlaněmi lotion lehce vmačkávejte do pokožky
 4. Může začít mírně lepit, pokračujte dokud se nevstřebá a lepení nepřestane
 5. Pokračujte dál v použití dalších produktů v péči o pleť a na závěr použije krém, který v pokožce dodanou hydrataci “uzamkne”. 

Složení

Water, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate, Lactic Acid / Hyaluronic Acid Fermented Liquid, Dipropylene Glycol, PPG-10 Methyl Glucose Ether, Diglycerin, Cetyl Hydroxyethylcellulose, EDTA-2Na, Succinic Acid 2Na, Succinic Acid, Phenoxyethanol.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Nejspíš už jste slyšeli o K-beauty, ale slyšeli jste o J-beauty? Pokud ne, ráda Vám představím jednu z nejoblíbenějších japonských značek, a tou je HADA LABO (肌ラボ). Je to značka péče o pleť společnosti Rohto Mentholatum, která je jednou z největších farmaceutických společností v Japonsku. Společnost Rohto byla založena v roce 1949 a produkty Hada Labo začala prodávat v roce 2004. Produkty péče o pleť Hada Labo obsahují kyselinu hyaluronovou, která zadržuje vlhkost v pokožce, jsou ideální pro citlivou pleť, protože jsou bez parfemace, barviv, bez alkoholu a bez minerálních olejů. Značka se vyhýbá zbytečným přísadám a upřednostňuje vědu před estetikou, jako je balení a vůně. Takže produkty Hada Labo nevypadají jako skvost ve vaší koupelně, mají jednoduché balení a nevoní jako louka fialek, zato mají inovativní složení.

“Gokujyun Hyaluronic Acid Lotion” byl v posledním desetiletí jedním z nejprodávanějších essence/tonerů v Japonsku, přičemž značka tvrdí, že se prodá jedna flaška tohoto produktu každé 4 sekundy. “Holy Grail” je nejen v zemi vycházejícího slunce, ale i v mnoha dalších koutech světa. 

Značka nabízí širokou škálu produktů v péči o pleť a může být trochu matoucí se v nich vyznat :-). 

 1. Veškeré nápisy jsou v japonštině
 2. Používají produkty, ke kterým nemáme tak úplně ekvivalent

Na stránkách SkinGeeks.cz najdete produkty z jejich hydratační řady “Gokujyun” se Sodium Acetylated Hyaluronate zvanou také “Super kyselinou hyaluronovou”, která podle studie poskytuje pokožce intenzivnější hydrataci a pružnost, než běžná kyselina hyaluronová.