7 Skin metoda

Co je to 7 skin method?

7 skin metoda - Pyunkang Yul Essence Toner7 skin method je korejský rituál, který pleť skvěle hydratuje a povzbudí.

Jde o aplikaci až sedmi vrstev toneru nebo lehké esence. V Koreji se tonery označují jako “skin”, takže v doslovném překladu je to “metoda 7 tonerů”.

Nemusíte ale aplikovat všech 7 vrstev, někomu můžou stačit 3 vrstvy. Vnímejte, jak pleť reaguje.

Na co si dát pozor, než začnete se 7 skin method

Metoda je vhodná pro každý typ pleti, ale předtím, než s metodou začnete, zkontrolujte složení toneru. Vyvarujte se dráždivým látkám, jako je: 

  • Alkohol (denat. alcohol, ethanol, ethyl alcohol, denatured alcohol, methanol, isopropyl alcohol, SD alcohol a benzyl alcohol)
  • Esenciální oleje
  • Parfemace
  • Kyseliny jako AHA, BHA
  • Čistící látky jako micely, nepoužívejte micelární vodu

Jak začít se 7 skin metodou

  • Po umytí obličeje (nejlépe dvoufázovém) naneste malé množství toneru do konečků prstů a rovnoměrně ho naneste na obličej. Toner jemně vtlačujte konečky prstů do pokožky a nepospíchejte.
  • Pokud s metodou teprve začínáte, namísto 7mi vrstev nanesete jen 2 nebo 3 vrstvy. Pozorujte, jak kůže reaguje. Příště můžete přidat další vrstvu.
  • Pokud aplikujete všech 7 vrstev toneru, už se většinou nedává sérum. Rovnou se aplikuje krém nebo noční maska, která hydrataci v pleti zamkne. Tento krok je důležitý, a i když máte pocit, že je pleť hydratovaná a krém už nepotřebujete, je důležité tu hydrataci v pleti uzamknout a to uděláte právě krémem nebo noční maskou.

Možná zjistíte, že se vám po použití pleť nepříjemně lepí nebo toner sedí na pokožce a nechce se vsáknout. V takovém případě upravte počet vrstev nebo si vyberte lehčí toner. V závislosti na vaší pokožce (mastná, suchá) a na tom, co používáte, zjistíte, kolik vrstev vám vyhovuje, zda 3 nebo se všech 7.

Jaký je nejlepší toner pro 7 skin metodu?

Jeden z nejvíce používaných je Pyunkang Yul Essence Toner. Pokud by Vám však nevyhovovala jeho hustší konzistence vyzkoušejte tuto lehkou fermentovanou essenci, která je též velmi oblíbená na 7 skin metodu. Je hydratační, má minimalistické složení a je vhodný i na citlivou pokožku.

Můžete ale použít jakýkoliv jiný toner, který vám vyhovuje. Jen si dejte pozor na složení. Pokud běžně používáte toner s přidanou parfemací a nevadí vám, tak pokud ho dáte ve více vrstvách, pleť již parfemace dráždit může.

Závěrem

Pokud máte pocit, že je vaše pleť povadlá a postrádá hydrataci, zkuste do vaší péče o pleť sem tam zařadit 7 skin metodu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení